Dziś jest 04.08.2020, imieniny: Dominika, Protazego, Jana.

 

Zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do lektury i prenumeraty pisma "Don Bosco".


W grudniowym numerze polecamy teksty:


O Michale Konradzie, twórcy filmu "Dwie korony" o świętym Maksymilianie Kolbe. – Mam nadzieję, że młodzi właściwie zinterpretują jego przesłanie, żebyśmy dobrze rozeznawali rzeczy, do których jesteśmy powołani. A wtedy, uzdatnieni przez Boga do rzeczy wydawałoby się niemożliwych, osiągniemy cel, który wydaje się z początku nieosiągalny – mówi reżyser.


O kulisach telewizyjnego programu dla dzieci "Ziarno", który gości na ekranach od niemal 30 lat, a którego gospodarzem jest teraz salezjanin ks. Adam Węgrzyn. – Dzieci są bardzo otwarte na sprawy wiary, ale wymagające. Nierzadko zaskakują mnie swoimi dojrzałymi pytaniami – opowiada ks. Węgrzyn.


O Janie Tyranowskim, przewodniku duchowym młodego Karola Wojtyły i salezjańskim parafianinie, który może zostać wkrótce błogosławionym.

 

O heroicznym arcybiskupie, salezjaninie Antonim Baraniaku, najbliższym współpracowniku prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wkrótce ma rozpocząć się proces beatyfikacyjny biskupa, którego nie złamały nawet tortury w komunistycznym więzieniu.


O tym, że salezjanie wyruszają  "Darem Młodzieży" w wielki rejs na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.


I jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o systemie wychowawczym św. Jana Bosko, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego.

 

UWAGA: do pisma dołączony jest specjalny dodatek "Boska Troska" dla rodziców mających dzieci w przedszkolu.


 

Informacje dotyczące prenumeraty są w piśmie, oraz na www.donbosco.pl

06-12-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność